Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zájezd_30.10.2010

Příspěvky

Zájezd

30. 10. 2010

 

Na první výlet se přihlásilo 24 lidí. Sešli se v dobré náladě na návsi a po uvítacím kaléšku  vyrazili poznávat krásu Moravy i s bubnem a ozembuchem (řidiči, který nad tím kroutil hlavou bylo řečeno, že to je autorádio). Hned na první benzínce (ve Starém Městě) jsme narazili na jazykovou barieru.

Vypadalo to asi takto:

„Dobré deň, my by sme chtěli kópit kastl piva.“  „A co je to ten kastl?“  „Toš celó basu.“

„Basu? Aha, vy myslíte jako přepravku.“ ???

V autobuse panovala dobrá nálada a vůně klobásek, které byly k svačině se šířila po celém okolí.

Naše další zastávka na Janově Hradě, zanechala nesmazatelné vzpomínky u průvodkyně, které jsme projeli kolo a změnili časy prohlídek.

Oběd ve vinárně U Františka začal tím, že si každý dal PIVO.  Polévka s dlouhými nudlemi a řízek s řídkým salátem v nás zmizeli rychle a tak se pokračovalo do jeskyně, ze které se nám nejvíce líbily vtipné komentáře nejmenovaných účastníků zájezdu, neboť krápníková výzdoba byla zničena vandaly.

V Mikulově jsme prohlídku zámku nestihli, protože zavírali dříve a tak po hodinovém volnu všichni nadšeně odjeli do vinného sklípku v Horních Věstonicích.

Zde po prohlídce výroby vína byla nachystána večeře a ochutnávka odrůdových vín. Po celou dobu zde panovala veselá nálada, zpívalo se a hrálo až do odjezdu.

Do Přílep jsme dorazili všichni v pořádku, až na prokoplý buben, který nadšenou hru jednoho výletníka nezvládl.

 

PS: Přílepákům jsme udělali skvělou reklamu, proto ostatním spolkům doporučuji, nejezdit na stejné místo 2x.

 

E.So.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zájezd_30.10.2010 | Fotografie: Zájezd_30.10.2010 | Komentářů: 0